Vlastenci, vysťahujte sa do zahraničia

Autor: Miro Koseček | 20.5.2008 o 19:16 | (upravené 18.8.2014 o 10:31) Karma článku: 11,06 | Prečítané:  2118x

Vyzývam týmto hlavne mladých ľudí, mladé rodiny, ktorým záleží na budúcnosti Slovenska, aby sa vysťahovali do zahraničia!

Ak chcete byť zodpovední voči vašej rodine, vašim deťom, voči slovenskému národu, vyberte si nejakú civilizovanú, kultúrnu krajinu, nájdite si tam prácu a vychovajte tam deti.

Odporúčal by som napríklad niektorú zo škandinávskych krajín alebo vnútrozemie USA či nejakú inú krajinu, kde žije relatívne veľké percento ľudí, ktorí majú jasné svoje hodnoty a riadia sa podľa nich. Krajinu, kde politické štruktúry nie sú synonymom organizovaných zločineckých sietí, kde sudcovia nemajú dôveryhodnosť pouličných vreckárov a kde sa úradníci štátnej správy a verejných inštitúcií nesprávajú ako lénni páni, ktorí si tam prišli vybrať to, čo do toho investovali.

Vyberte si krajinu, kde sa vaše deti nebudú musieť memorovať kvantá údajov, ktoré nikdy v živote nebudú potrebovať a kde z nich škola vytlčie všetku tvorivosť a kultúrnosť.

Vyberte si krajinu, v ktorej slovo kultúrny človek neznamená nadávku, krajinu a kde tisíce detí nemusia vyrastať v neosobných betónových bludiskách bez ihrísk a trávnikov, ktoré nie sú špinavé od psích výkalov.

Dajte si tú námahu, naučte sa nový jazyk, prijmite novú výzvu. Prekonajte závislosť od zázemia rodičov, alebo ich, azda aj časom, zoberte so sebou.

A potom vychovajte dobre svoje deti, doprajte im to najlepšie vzdelanie, vlastným príkladom ich naučte hodnotám, ktorým veríte a začleňte ich do spoločnosti.

A keď odrastú a niečo dosiahnu, povedzte im: „Ja som prišiel do tejto krajiny kvôli tebe, aby si nemusel vyrastať v otupenej konzumnej spoločnosti zdevastovanej komunistami, megazlodejmi a bezcharakternými politikmi.

Máš veľké možnosti uplatniť sa tu, mať pokojný život s úspešnou profesionálnou kariérou a dobrým spoločenským postavením.

Ja som sa musel preto mnohého zrieknuť, začať z nuly, prišiel som o mnohých priateľov, musel som začať nový život a prispôsobiť sa iným zvyklostiam. Bola to moja misia. Avšak tá misia sa naplní vtedy, keď sa ty vrátiš do krajiny, kde sú tvoje korene a prinesieš tam svoje vzdelanie, svoju tvorivosť, svoje zručnosti, svoje hodnoty, ktoré tá spoločnosť ešte stále hľadá. Nemusíš tam ísť, si slobodný človek. Ale ja viem, že sa tam vrátiš, lebo viem, čomu veríš a čo je pre teba dôležité. Bude to pre teba ťažké, možno ešte ťažšie, ako pre mňa, keď som prišiel sem. Ale si dobre pripravený a dokončíš misiu.“

 

 Doplnené: P.S. Neberte to prosím príliš vážne, a už vôbec nie osobne :-))))

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Už ste čítali?