Sudcovský stav? Bieda, veru bieda

Autor: Miro Koseček | 22.6.2009 o 13:14 | Karma článku: 12,09 | Prečítané:  2084x

Sudcovia, zobuďte sa! Vy, že si chcete spravovať svoje veci? Vy, čo si neviete zvoliť ani slušnú sudcovskú radu? Pozrite sa ako dnes dopadli voľby predsedu Najvyššieho súdu! Táto súdna rada je vašim obrazom. A jej obrazom je Štefan Harabín. Ako sa pri tom cítite?

 Shooty

Nepochybujem, že medzi vami je aj množstvo slušných a čestných ľudí, možno aj viac ako polovica. Ale ako stav za veľa nestojíte. Je čas priznať si to. Na samosprávu ste ešte zjavne nedozreli.

Hovoríte, že si chcete len poriadne robiť svoju prácu. To isté od vás chceme my, občania, aj vás za to platíme. Vy si však pre to nedokážete vytvoriť podmienky, preto vám musíme pomôcť. Žiaľ inak to nejde, než cez politikov. Preto by NR v žiadnom prípade nemala schváliť zákon o presune kompetencií na predsedu Najvyššieho súdu. A má to tak zostať prinajmenšom do doby, kým sa neukáže, že sudcovia ako stav dozreli na samosprávu.

V niečom vám môžeme pomôcť aj my, chrániť vás pred sebou samými. Ak však nemá byť ešte viac oklieštená vaša nezávislosť, musíte sa angažovať predovšetkým vy. Už nestačí, aby „ste si len robili svoju prácu“. Musíte si spoločne vytvárať podmienky pre ňu. Nebude to ľahké, ale nemáte inú možnosť. Jedine tak si u nás, občanov, zachováte aspoň tú štipku dôveryhodnosti, ktorá vám zostala.

Ešte raz. My vám budeme pomáhať, budeme sa zastávať sudcov, ktorí budú postihovaní za snahy o zlepšenie súdnictva, budeme vytvárať tlak na politikov i na vedenie súdnictva. Ale musíte sa snažiť aj vy, už nie len pár odvážnych jednotlivcov, ale veľká skupina.

Sudcovia, ktorí chcete získať dôveru národa, vystúpte z radu!

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Dobré ráno

Dobré ráno: Nerozumiete? Ani my tomu, čo sa deje v parlamente

Parlament sa zmenil na cirkus.


Už ste čítali?