Antigoriláci všetkých krajov spojte sa!

Autor: Miro Koseček | 3.2.2012 o 22:15 | (upravené 18.8.2014 o 10:12) Karma článku: 8,47 | Prečítané:  796x

Gorilie protesty sa nám utešene množia. Toto tu veru 22 rokov nebolo. Prirovnať sa to azda trochu dá k podpornej demonštrácii za Markízu, keď ju ovládol Kočner, ale aj to vtedy organizovala jedna záujmová skupina.

Toto tu je naozaj spontánne zoskupenie rozhorčených ľudí. Cool! Napriek mnohým otáznikom a výhradám celú akciu vrele vítam a podporujem. Aj svojou účasťou. Minule v Bratislave, dnes v Trenčíne.

Najkúlovejšie je, že ľudia prekonávajú rezignáciu, spontánne sa aktivizujú a pokúšajú sa niečo zmeniť. A veria, že môžu. Toto sa nebude dať len tak ľahko zastaviť.

Dokonca sa aj podarilo sformulovať veľmi rozumné spoločné požiadavky. Na takú ad hoc skupinu naštvaných mladých ľudí je to výborné.

Akurát tie septembrové voľby sú dobrá haluz. Len by sa tým predĺžilo súčasné bezvládie, čo by bol problém a ani by to nič nevyriešilo. Dokonca v tejto situácii by to nahralo Gorilám. Dovtedy by sa im pomocou rôznych dymových clon, rituálnych tancov a ďalších odžubov podarilo výrazne zneutralizovať naštvanosť ľudí a zase by sa všetko dostalo do starých koľají. Teraz, v marci je najlepšia šanca všetko im to spočítať. Ešte dobre, že neexistuje legitímny spôsob ako voľby posunúť.

Samozrejme takáto ad hoc skupina má aj viaceré úskalia a slabosti. Spája ich hlavne rozhorčenie a ťažko budú schopní sformulovať nejaký spoločný pozitívny program. Niektoré mítingové prejavy či už v Bratislave minulý týždeň alebo dnes v Trenčíne boli fakt riadne mimo. Ak ale dokážu udržať fokus na požiadavkách vyšetrenia korupcie, potrestania vinníkov a dôrazne a vytrvalo ísť za tým, už len to bude pre spoločnosť nevyčísliteľný prínos. A ak by sa podarilo k tomu presadiť aj viac volebných obvodov, zmenu financovania strán a sprísnenie ich výkazníctva, bola by to najdôležitejšia jednotlivá udalosť od zrušenia vedúcej úlohy KSČ.

Takže antigoriláci do toho! A vydržme!

P.S. A, Tom, vďaka! Neboj sa, nedáme si ťa.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

autorská strana toma nicholsona

Recept na šťastné manželstvo. To druhé

Ak je skúsenosť matkou múdrosti, prečo nie sú druhé a tretie manželstvá úspešnejšie?


Už ste čítali?