Zlikvidujeme Fica?

Autor: Miro Koseček | 7.3.2012 o 18:04 | Karma článku: 19,55 | Prečítané:  5315x

Podarí sa nám odstaviť Fica? A čo ostatných gaunerov, ktorí si zo správy vecí verejných urobili extrémne výnosný súkromný biznis?

No, dobre, nerobím si ilúzie. Hajzlíci v politike sú ako ľudská hlúposť, nedajú sa vykoreniť. Ale podobne ako pri ľudskej hlúposti, ani tu sa nesmieme vzdať boja proti tejto pliage. A to je dôvod prečo napriek veľkej nechuti pôjdem v sobotu do volebnej miestnosti.

Čo ovplyvní môj hlas, jeden z milióna? Toto:

1.       Ficovo víťazstvo bude o niečo menšie. Tento megalúpežník dostane o pár  o pár tisícin promile nižšie menej pomerných hlasov. Nie je to veľa, ale sú to moje tisíciny a len ja nesiem zodpovednosť za to, aby ich nedostali práve tí najväčší gauneri. Každý, kto nevolí, totiž najväčšiu časť svojho hlasu odovzdá práve Ficovi a jeho bande.

2.       Prispejem k tomu, aby sa znížila šanca, že demagógovia z 99% sa dostanú do parlamentu. Z toho, čo zatiaľ predviedli, je jasné, že podobne ako Ficovci, či Slotovci aj títo si robia zálusk na masívne bagrovanie našich spoločných peňazí do vlastných bankových kont. Táto pofidérna stranička, ktorá svoju popularitu dosiahla kašou namiešanou z rôznych obchádzaní zákona, podvodov zahustenou superdrzou demagógiou by bola ako stvorená do tandemu s Ficovými post boľševikmi a ich vzájomná kombinácia by bola tvrdým kopancom do gúľ občianskej spoločnosti.

3.       Pravdepodobne prispejem tiež k tomu, že sa do zákonodarného zboru nedostanú ani zatiaľ najdrzejší pomečiarovskí rozkrádači - SNS, hoci uznávam, že primárnu zásluhu na tom nesie Hanička Malíkovie, ktorej týmto posielam pusinku na čelo.

A toto, ak to vyjde, vôbec nebude málo!

Neexistuje strana, ktorú by som považoval za úplne čistú, tak ako neexistuje človek bez hriechu. Ale rovnako, ako kvôli tomu nezavrhnem všetkých svojich priateľov, nevzdám sa ani možnosti posunúť relatívne prijateľných politikov do správy vecí verejných. A ktorí to sú? Nie sú vari všetci z jedného cesta?

Odpoveď je na zodpovednosti každého jedného voliča. Je na ňom, aby si zohnal čo najpresnejšie a najdôveryhodnejšie informácie o serióznosti tých, ktorých chce voliť a nerozhodoval sa povrchne. Občianska sloboda so sebou prináša zodpovednosť, ktorej sa nemôžeme zbaviť. Kto nevolí, spreneveruje sa jej, kto volí zločincov, spreneveruje sa oveľa viac. Byť slobodným nie je jednoduché, ale je to je to, k čomu nás volá Boh.

A ak človek fakt nevie, aký lístok hodiť do urny, v súčasnej situácii určite neurobí vážnu chybu, ak sa rozhodne pre SaS, KDH, SDKú, Matovičovcov či Most-Híd.

Takže v sobotu do toho ideme. Nie?

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Dobré ráno

Dobré ráno: Nerozumiete? Ani my tomu, čo sa deje v parlamente

Parlament sa zmenil na cirkus.


Už ste čítali?