Scientológa alebo pokrytca, úžerníka, či megazlodeja?

Autor: Miro Koseček | 26.3.2014 o 19:15 | (upravené 18.8.2014 o 10:02) Karma článku: 14,92 | Prečítané:  1898x

Prezidentská kampaň vrcholí, kandidáti sa zúfalo snažia na svoju stranu získať čo najviac voličov Procházku, Kňažka, Bárdosa, Hrušovského a ďalších. Títo rozhodnú o víťazovi. Nejde tu však len o Kisku či Fica. V hre je osud celej krajiny.

Zvíťazí arogancia moci, korupcia a rozkrádanie? Alebo bude konečne vo vrcholovej politike aj jeden slušnejší človek?

Mojim ideálnym kandidátom bol Rado, ale ten je už žiaľ mimo hry. To však neznamená, že už je všetko jedno.

Je pravda, že ani Kiska nie je bezchybný, ale v porovnaní s človekom, ktorý bezškrupulózne zdiera pracujúcich ľudí, aby mal na rozdávanie svojim mecenášom , obchodným partnerom i pre seba*, v porovnaní s človekom, ktorému už nestačí drancovať naše existujúce spoločné financie ale neváha siahnuť ani na tie budúce** je naozaj anjel.

Áno, vadí mi, že pán Kiska založil a riadil firmu, ktorá pripravila o majetok mnoho nevzdelaných a chudobných ľudí, napriek tomu, že to bolo úplne legálne podnikanie. Ale na slovenské pomery, nehovoriac o politike, je to stále výnimočne férový a čestný chlap.

Okrem toho, ukážte mi koľko ľudí dalo svoje vlastné peniaze a vynaložili také množstvo času a úsilia ako Kiska na to, aby reálne pomáhali druhým. A už vôbec nehovorím o porovnaní s pánom Ficom, ktorý keď rozdáva, tak zásadne len z cudzieho a zároveň si môžete byť istí, že keď vám jednou rukou dáva desať Euro, druhou vám z vrecka potajomky berie stovku.

Neviem či tie Ficove konšpirácie o scientológovi vôbec stoja za zmienku. Nielen preto, že ich vyslovuje človek, ktorého jedinými bohmi sú moc , sláva a peniaze a v ich mene si pokrytecky oblieka plášť ateistu, či katolíka podľa toho, čo sa mu práve hodí. Aj ja som mal priateľské vzťahy so scientológmi, aj s jehovistami... aj s katolíkmi, aj s evanjelikmi, dokonca aj s ateistami. No a čo?!... No a čo?!

To, že premiér už hrá aj s takýmito slabými kartami znamená, že mu skutočne tečie do topánok. A to je dobre. Pre celú krajinu.

V sobotu sa ukáže, či  ľudskosť a jednoduchosť dokáže poraziť mašinériu moci, manipulácie a prekrúcania. Preto idem voliť Kisku.

 

 

 

 

* Stačí len letmo spomenúť nástenkový tender, „socálne" podniky, zastavenie privatizácie Cargo, masívne rozkrádanie Eurofondov, zvyšovanie daní živnostníkom, podporu spriatelených veľkých podnikov na úkor ostatných podnikateľov....

** predražené mýto, megatendre na predražené diaľničné PPP projekty, rozbíjanie druhého piliera, hru so zdravotnými poisťovňami...

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Už ste čítali?