Vládna strana ako nevyčerpateľný zdroj zhnusenia

Autor: Miro Koseček | 4.12.2019 o 21:37 | (upravené 4.12.2019 o 21:44) Karma článku: 3,95 | Prečítané:  1605x

Je to takmer neuveriteľné, ale miera hnusu, ktorý sa skrýva za fasádou hlavnej vládnej strany zrejme ešte stále nedosiahla svoj vrchol. 

Napriek tomu, že Smer Sociálna demokracia je už de-facto verejnou zločineckou organizáciou, nezaznamenávame nijakú masívnu vlnu odlivu členskej základne. Samozrejme, dnes nikto súdny nečaká na nejakú sebareflexiu funkcionárov, poslancov či ministrov, ktorí sú priamymi producentmi tohto morálneho bahna. Možnosť, že by sa niekto z nich na základe niečoho ako pocitu hanby, či nebodaj, zhnusenia vzdal výhod, ktoré mu z členstva plynú je čisto hypotetická. Odchody týchto ľudí môžu byť len vynútené silou – politickou alebo policajnou.

Túžba veriť v existenciu aspoň stopových prvkov morálky u väčšiny ľudí ma však viedla k názoru, že časom, keď už bude jasné, že skazenosť nie je sprievodným javom ale nosným princípom celej strany, nájde sa určitá nezanedbateľná časť, ktorá nebude chcieť ďalej trčať v tejto žumpe všetkým na očiach. Dnes už sme dávno za takýmto zlomovým bodom, napriek tomu sa všetci dotknutí tvária, že sa nič nedeje. Milí bežní Smeráci, mám pre vás zlú správu. My o vás vieme. My si vás všímame. My vieme, že vy spoločne s vašimi funkcionármi nesiete vinu za rozvrat spoločnosti. My vieme, že vy všetci dlhé roky kryjete krádeže, korupciu, rodinkárstvo, mafianizáciu celej spoločnosti. Vy všetci ste spoluvinníci Kočnera, Trnku, Počiatka, Fica. Aj na vašich rukách uľpelo pár kvapiek krvi Janka Kuciaka a Martinky Kušnírovej. A pohŕdame vami. Tak ako sa pohŕda bezcharakternými pasákmi a lúpežníkmi okrádajúcimi staré mamy. Ste zbabelí a bezcharakterní.

Ja viem, poviete nám: „Však je tu 20 % Slovákov, ktorí volia našu stranu, tak čo chcete?“. Počúvajte, vy si myslíte, že keď oklamete pár dôchodcov, ktorí majú úplne iné starosti a zmagoríte pár popletencov, ktorí si nedovidia na koniec nosa, tak ste za vodou a nikto vám nemôže nič vyčítať? Nie, vy ste úplne iná kategória ako voliči Smeru. Vy ste sa vedome rozhodli vstúpiť do politiky. Vy ste zodpovední za to, čo robíte a v ktorej strane platíte členské príspevky. Z tohto sa nevyviníte.

Dokonca ste oveľa horší ako niekdajší členovia inej zločineckej strany – Komunistickej. Niežeby som sa ich chcel zastávať, ale pravdou je, že oni vtedy nemali alternatívu. Ak mali určité ambície, bez členstva v Strane ich mohli len veľmi ťažko uplatniť. Vy ste však dnes v úplne inej situácii. Dnes človek môže dosiahnuť úspech aj poctivo. Vy ste mali a stále máte na výber. Rozhodli ste sa však pre život medzi morálnymi výkalmi. Preto nečakajte, že sa tak k vám nebudeme podľa toho správať.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Oravčanov hanili za svadby, teraz sú vzorom. A poďakujte vojakom, znelo z každej dediny

Celoštátne testovanie ohrozuje neistá ochota zdravotníkov.

Prvá západná krajina, ktorá sa pokúša plošne testovať, píšu o Slovensku

Netreba odhaliť každého pozitívneho, vysvetľuje odborník.

Komentár Bena Cunninghama

Mýli sa pápež?

Akú hodnotu má vyhlásenie cirkvi, ak sa dá jednoducho zmeniť?


Už ste čítali?