Registrované partnerstvá sú podľa pápeža potrebné

Autor: Miro Koseček | 24.10.2020 o 13:39 | Karma článku: 3,93 | Prečítané:  1233x

Bergoglio vždy uznával existenciu úzkych vzťahov medzi osobami rovnakého pohlavia, ktoré znamenajú oveľa viac ako len spoločný sex a snažil sa, aby spadali pod právnu ochranu registraovaného partnerstva.

Slovenskými konzervatívcami na chvíľu zamávala správa, že pápež František podporil registrované partnerstvá. Okamžite začali žeraviť internetové linky, aby sa nanovo zorientovali vo svojej mape. Po niekoľkých hodinách prišla spása v podobe informácie, že dané video bolo účelovo zostrihané a že "médiá" zase robia z komára somára. Nebolo viac treba a hneď sa všetci pustili do širokej protiofeznívy.

Pravda je však oveľa zložitejšia, ako ukazujú mapy konzervatívcov. Kritická pasáž z dokumentárneho filmu je síce zostrihaná, ale presne vystihuje názory pápeža Františka. Ako uviedol taliansky katolícky denník Avvenire: "Jorge Mario Bergoglio vždy uznával, hoci bez nutnosti označiť ich za manželstvo, existenciu úzkych vzťahov medzi osobami rovnakého pohlavia, ktoré znamenajú oveľa viac ako len spoločný sex, sú to intenzívne a stabilné zväzky. Ľudia sa poznajú do hĺbky, dlhú dobu žijú pod spoločnou strechou, starajú sa o seba, obetujú sa jeden pre druhého." Cituje pritom argentínskeho monignora Victora Manuela Fernándeza, arcibiskupa z La Plata, ktorého označuje významného znalca Bergogliovského myslenia.

Avvenire ďalej vysvetľuje, že tieto názory prezentoval Bergoglio už pred desiatimi rokmi, keď sa Argentína snažila uzákoniť manželstvo osôb rovnakého pohlavia. Dnešný pápež sa vtedy snažil presvedčiť biskupskú konferenciu, aby sa zasadila za registrované partnerstvá, hoci bol silne proti rovnakopohlavnému manželstvu.

Takže pán profesor Duda, konečne môžete skončiť s modlitbami za Františka a začať sa pripravovať na voľbu nového pápeža.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Už ste čítali?