Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Ako mám tomu veriť? (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 3 4 5 > >>

Hodnoť

"ak sa mýlim, pravte ma ! " ...

...mýliš sa, lebo nielen nepoznáš Písmo a Božiu moc, ale ...
, " ak však bola P.Mária vzkriesená ..., kde sa teraz nachádza. " - odpoveď predsa dáva Duch Boží, skrze svedectvo apoštola, pozri Sväte písmo, kniha Zjv 11,9.
,
" ak p.mária pokračuje vo svojej existencii aj s hmotným telom ..." - to tvrdíš ty! autorita Cirkvi, vyhlasuje a záväzne učí, že Žena z knihy Zjavenia existuje zo vzkrieseným a osláveným telom, a to je ontologický rozdiel.
, ináč. medzi rečou, akým telom sa Ježiš zjavuje učeníkom a následne vystupuje s ním do nebies podľa Svätého písma!
,
svedectva a pravda kresťanskej viery Cirkvi katolíckej o nanebovzatí márie, vždy panny, s telom a dušou do nebeskej slávy, nie je romantický, ale ... pozri s.hahn - kto si, mária /božia matka v Božom slove/ a e.sendler - byzantské ikony Božej Matky, aspoň niečo, aby si aspoň vedel, čomu chceš vlastne zaujať svoj postoj.
.
a poslednej vete tvojho blogu: si úplne mimo misu, synu svojej matky!
 

Vy máte dar viery. Žiaľ dar danajský.

Obávam sa, že keby ste boli otvorili knihy o Kiršnovi alebo inom prorokovi skôr ako bibliu, dnes by ste rovnako vášnivo obhajovali existenciu nekonečného počtu vesmírov s oceánmi z mlieka, oleja a alkoholu a Kiršnových zhmotnení do 16000 manželov pre jeho 16000 manželiek, či reinkarnácie do 8 400 000 existencií. Aj uctievači iných vierovyznaní používajú presne Vašu arguemntáciu... "autorita Cirkvi, vyhlasuje a záväzne učí ...." A je vymaľované.
 

 

počula som o ´existencii´ Kršnu, zvaného tiež Krišna. Kto je Kiršna ? nejaká ďalšia ľudská psychóza ?
 

Alláh, Buddha, Jahve - všetci s Krišna.

Krišna, Kršna prišiel na zem ako ôsma reinkarnácia boha Višnua pred 5000 rokmi, keď bol svet ovládaný vojenskými kráľmi - démonmi. Bohyňa vládnuca v tom čase zemi - Bhúmi, vzala na seba podobu kravy a predstúpila pred Pána Brahmu. Keď pán Brahma počul jej náreky vydal sa na cestu k mliečnemu oceánu a modlil sa k Pánu Višnuovi. ktorý úž predtým zachránil planétu Zem tak, že prijal transcedentálnu podobu kanca. Keď sa Krišna zjaví, zjavia sa spolu sním všetky Višnuove expanzie a poloexpanzie a všetky sa spoja v tele Krišnu.. Krišna na tejto zemi zostal 125 rokov v ľudskej podobe a jednal spôsobom, ktorý nemá obdobu a preto každý, kto vie, čo mienime slovom Boh, príjme Krišnu za Nejvyššiu Osobnosť Božstva. Sídli v paláci z diamantov kintamáni. Posluhujú mu stovky, ba tisíce bohýň a polobohýň. Kršna sa môže reinakarnovať a expandovať do tisícov podôb. Kršna postavil v mori pevnosť 248 km2, čo nie je problém pre boha, ktorý necháva celé planéty vznášať sa v priestore. Dejiny ľudstva siahajú milióny až miliáry rokov do minulosti. Duša musí prejsť 8 400 000 reinkarnáciami, z toho 400 000 ľudských. Ostané sú rastliny, hmyz, morské a iné živočíchy ... To sú len útržky z hrubých kních o Krišnovi písaných podobným štýlom.
 

Až keď som si ako taký tupec

dal námahu a citoval pár vecí z kníh, ktoré o Krišnovi mám, som si všimol, že Vám išlo o moje preklepy.
 

dobrovoľne priznávam, educ, že ....

...." dar viery " mám, no nie je to dar danajský, lebo na rozdiel od materialistov a ateistov dnešnej európy som, čo sa týka metafyziky a morálky, od homerových grékov mytológie, nič neprijal.
,
a čo sa týka obhajoby existencie nekonečného počtu vesmírov, veď to ešte v 20. storočí obhajovali toľkí "vedeckí" vyznávači ateistického materializmu, až to boli ...
,
ps: zjavne si prehliadol, nič nového pod slnkom, že autor blogu "rieši" jednú z právd viery Cirkvi katolíckej, takže musí byť "vymaľované" autoritou Cirkvi, aj v tom prípade, žeby si bol a ani nevedel kiršnovou zhmotneninou počiatku hmoty!
 

Aj vy ste si všimli hlavne môj preklep

Kiršna ako rannýsmiech. Chvályhodné. Existencia nekonečného počtu vesmírov v dnešnej vede (bez úvodzoviek) je diametrálne odlišná o Krišnových vesmírov s oceánmi z mlieka. Možno by bolo pre Vás poučné prečítať si zmieňované knihy o Krišnovi. Pochopili by ste, ako málo sa tie ich večné "pravdy" líšia svojou logikou od tých Vaších.
 

tvoj preklep som si všimol, ale je ...

...realitou, že som ho neriešil, neriešim a zjavne nemienim riešiť, a preto má zaráža, že registruješ neexistenciu niečoho!
,
ps: a čo sa týka dnešných výsledkov experimentálnych vied, tak tvrdenie niečo takého, ako je údajna "existencia nekonečného počtu vesmírov" je po fyzikálnej stránke -holý nezmysel.
 

 

a čo sa týka dnešných výsledkov experimentálnych vied, tak tvrdenie niečo takého, ako je údajna "existencia nekonečného počtu vesmírov" je po fyzikálnej stránke -holý nezmysel.


Chlapce, chlapce, nikto ti neberie tvoju zjavne fanaticku vieru, ale naco sa pustas do debat, v ktorych mas trochu menej jasno? Existencia "nekonecneho poctu vesmirov" mozno je nezmysel (preto si si to aj tak naformuloval, ale to nikto z nas netvrdi), ale existencia mnohych svetov urcite nezmysel nie je, naopak je to stale silnejuca koncepcia riesiaca stale viac a viac nezodpovedanych otazok kozmologie.
 

 

"existenciu nekonečného počtu vesmírov", fyzikálny to nezmysel, dotiaľ na danom fóre, tapetuje jediný ľudský jedinec- nick menom educ.
,
jedine, že danému vedeckému nezmyslu, bez akéhokoľvek - "možno", sa mieniš aj ty hlásiť. za týchto okolnosti tvoj adolescentný príspevok ma logický základ!inač, zostane v platnosti: vie starec fidler, čo vlastne chce?
,
takže ďalší pokus - "existencia mnohých svetov" - síce experimentálne vedy sa uspokojujú aj existenciou kozmu, ako jediného subjektu !
,
ale - možno u teba ide iba duchovno-intelektuálny dozvuk liturgie Cirkvi katolíckej, na základe prorockého videnia Izaiáša, proroka: " Sanctus, Sanctus, Sanctus Dominus Deus Sabaoth ..."
 

 

Ale o tri a pol dňa vstúpil do nich duch života od Boha, postavili sa na nohy a na tých, čo ich videli, doľahol veľký strach.
Toto akože ma byť potvrdenie, že Ján píše o Márii v nebi? ha ha
Ján píše, že do neba sa dostane len 144 000 židov, ktorí sa nepoškvrnili so ženami.
Ale pre mňa za mňa ver si, že Mária je tesne nad oblakmi a hrá sa z hviezdičkami, ktoré sem tam zhodí na zem a sedi pri tom na vtchole dúhy. Táto teoria je o to dôveryhodnejšia, veď sám Ježiš hovoril o tom, že hviezdy budú padať na zem.
 

144 000 v nebi?

odkiaľ máš tento nezmysel? od kamarátov jehovistov? prečítaj si zjavenie 7 ešte raz a dostaň sa aspoň po 9. verš; píše tam o 144000 označených a potom o nespočetnom množstve ľudí v bielom rúchu pred Baránkom.
Viem, že ti to je úplne jedno, ale musel som ťa opraviť
 

sheepxcat_sk

len si to ty pekne oprav u seba a nečítaj sfalšované kresťanské preklady veršov . Prečítaj si aspoň kralicku bibliu.
Celé od Jána je to len o židoch (mužoch) nežidia su pre neho synanogou satanovou.
 

takže ovi ...

už som sa ťa na to pýtal dávnejšie, nikdy si mi neodpovedal ... rád by som však tvoju odpoveď poznal:

1.. na ozaj si myslíš , že do neba sa dostane len 144.000 Židov nepoškvrnených so ženami, a nikto iný ...?

2. čo si myslíš o tvojich možnostiach dostať sa do neba ... ?
 

ahá, ovči50 ....

....samozrejme Zjv 11, 19 a následne verše Svätého písma, danej kapitoly. vďaka, bez teba, by to bolo, len ha-ha.
,
ps: ináč môj postoj k viere, že Mária, vždy Panna, je tesne nad oblakmi a hrá sa z hviezdičkami je ...ateistický., a to nemusím šňupať ani trávu ani otavu.
,
z pozdravom už zdochnutého germana titova, ktorý s danou romantickou antiteistickou teóriou z minulého storočia, ktorú si iba oprášil, obletel aj zem, ostáva nie-tvoj - ahá
 

 

V NZ sa na viacerých miestach píše o Ježišových bratoch a aj sestry sú tam spomenuté.
Máš čudnú definiciu židovskej ženy matky, ktorá porodila najmenej 6 deti. Pre pany je jasná definícia.
 

 

Synu čo si nám to vykonal? Tvoj otec a ja s úzkosťou sme ťa hľadali. 2 : 48. Či nie je synom toho tesára? Či sa mu matka nevolá Mária a bratia Jakub, Jozef, Šimon a Júda? A či jeho sestry nežijú všetky medzi nami?… I pohoršovali sa na ňom. Mat.13 : 55 – 57. (pozri aj: Mat. 12 : 46, Mark. 3 : 21 – 31, 6 : 3, Ján 2 : 12, 7 : 5, Luk. 4 : 22. atď.)
 

 

ale my vieme ze sa jednalo o bratrancov..:)..
 

Vy neviete,

vy tomu veríte. To je dosť veľký rozdiel :-)
 

 

nie nie..my to vieme..to len rypalkovia musia stale rypat..:)...
 

1 2 3 4 5 > >>

Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie


 1. Júlia Piraňa Mikolášiková: Pomôže ústav Kočnerovi k doživotiu? 6 926
 2. Tibor Bindas: No a pani excelencia zo skládky pezinskej nech sa rozhodne... 5 929
 3. Tomáš Blahuta: A KTO je tou TREŤOU osobou a prečo bola kamera na biliardovom stole? (Video o Kiskovi) 4 412
 4. Slovenský inštitút pre bezpečnostnú politiku : Danko, Kotleba a Harabin si platia reklamu na dezinformačnom webe 2 301
 5. Peter Cmorej: Vzdušné zámky Borisa Kollára – na kom a na čom stojí jeho volebný program? 1 661
 6. Michal Porubän: "Ďakujeme" pán Blaha...ste výnimočný a úžasný..spolu rastieme!..ALE... 1 545
 7. Jaroslav Polaček: Pivo, víno, trochu tvrdého, chlebíčky... Takto útočia zúfalci 1 322
 8. Mišo Šesták: Vraždiť sa učili v Trnave 1 170
 9. Vladimír Zervan: Zhnité Pellegriniho zemiaky 1 109
 10. Tomáš Mihalík: Ľuboš Blaha prichytený pri manipulácii verejnej mienky 1 093

Rebríčky článkov


 1. Petr Škrabálek: Trochu predčasná spomienka na udalosti vo Fukušime pred 9 rokmi
 2. Július Kovács: Prečo policajti, učitelia a študenti volia Kotlebových neonacistov.
 3. Štefan Vidlár: Jak sme vykúrili Ňemcú
 4. Simona Mačorová: Menštruácia a ženská cykličnosť
 5. Matej Hank: Úspešné ťaženie Getafe CF v španielskej La Lige. Čo je ich motorom k úspechu?
 6. Vladimír Vittek: Pomôžme mladým pracujúcim študentom
 7. Peter Slivovic: Zlý sused II.
 8. Roman Hutira: Žijeme ako bláznivý Jack Sparrow, nemáme cieľ, ani SMER.
 9. Július Kovács: V parlamentke boli vraj hnusné zvieratá s gorilami.
 10. Ľudovít Herman: Ladislav Miko - Zlý Zajo, na kandidátke SaS na 98 mieste

 1. Bolo ich deväť a zomreli strašnou smrťou. Záhada dodnes láka bádateľov
 2. Pőtheová, ktorej úrad zisťuje zdroj videa s Trnkom, robila Kočnerovi PR
 3. Ľudia zo zvolenskej bytovky vzdali súboj s fašizmom
 4. Ostane Magoni trénerom Vlhovej? Musím buchnúť po stole, tvrdí otec lyžiarky
 5. Kiska: Poviem polícii, kto je za anonymným videom
 6. Vlhová vyhrala slalom v Kranjskej Gore a v hodnotení disciplíny predstihla Shiffrinovú
 7. Päť vecí, ktoré vyplývajú z videa Šuligu a Reichela o Kiskovi
 8. Neuveriteľne smutný príbeh Harabina (píše Samo Marec)
 9. Pellegriniho neskutočný život (píše Beata Balogová)
 10. Prieskum preferencií: OĽaNO opäť narástlo, je tesne za Smerom

Už ste čítali?